رفتن به نوشته‌ها

بزرگداشت یاد و نام استاد اسماعیل سعادت (مهر ۱۳۰۴- شهریور ۱۳۹۹)

«مـن بـه جوان‌هـا سـفارش می‌کنـم کـه هـرکاری انجـام می‌دهند، بایـد از روی عشـق باشـد. هـدف ایـن اسـت کـه کار هرچـه بهتـر انجام شود و لازمه‌اش ایـن اسـت که آدم بیشـتر وقـت صرف کنـد. همین‌طـور نبایـد بـه شـرط مـزد کار کـرد، به‌خصـوص در کار علمـی نباید این‌طـور باشـد. اگـر کسـی بـه شـرط مـزد کار کنـد، هرگـز در کارش رشـد نمی‌کنـد. بدیهی است که اگر هدف فراتر از مزد باشد، مزد هم در ضمن آن حاصل می‌شود. افرادی در کارهـای علمـی موفق می‌شـوند کـه کار را بـا تمام وجـود انجـام دهـند و آثاری مانـدگار اسـت کـه حاصـل این‌گونـه کار کـردن باشـد. ذخایـر علمـی و فرهنگـی‌ای که اکنـون داریـم، حاصل کار کسـانی اسـت کـه در این فکر نبودند که کارشـان تـا چـه انـدازه بـرای خودشـان مفید اسـت، بلکه حاصـل تلاش افرادی اسـت کـه به این می‌اندیشیدند کـه این کار تـا چه انـدازه برای جامعة فرهنگـی ضروری است».

مروارید اندیشه، مصاحبة تاریخ شفاهی با اسماعیل سعادت. مصاحبه، تدوین و پژوهش پیمانه صالحی. تهران: سازمان اسناد و کتابخانة‌ ملی ایران، ۱۳۹۶.

منتشر شده در بزرگداشت یاد و نام اساتید

نظر

 1. سعیدی سعیدی

  سلام از تلاش‌هایتان سپاسگزارم واقعا کارهای ارزنده ای می کنید من در تهران نیستم لطفا راهنمایی کنید این کتابهای ارزنده را چطور می توان به صورت آن لاین خواند

  • پیمانه صالحی پیمانه صالحی

   با سلام و عرض ادب و احترام
   از لطف و حسن نظرتان سپاسگزارم. از میان کتاب هایی که تصویرشان را در صفحه اصلی وبگاه مشاهده می فرمایید، نسخه الکترونیک دو کتاب در اپلیکیشن های طاقچه و فیدیبو بارگذاری و قابل خرید است: کتاب های برنامه سازندگی علوم و آموزش اکبر اعتماد و روایت انقلاب و انفجار، مصاحبه با مرتضی فضلعلی. متاسفانه نسخه الکترونیک مابقی کتاب ها منتشر نشده و در دسترس نیست. احتمالا نسخه های چاپی آن در شماری از کتابخانه ها موجود باشد.
   با سپاس و امتنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *